منظومه شمسی 5 کیلووات

منظومه شمسی 5 کیلو وات

یک سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی یک سیستم با اندازه متوسط است که برای خانه‌های خانوادگی، ساختمان‌های تجاری کوچک یا خانه‌های بزرگ‌تر با مصرف انرژی کمتر مناسب است.

 آماده سازی: 14 پنل خورشیدی ردیف 1، اینورتر 5 کیلوواتی مورد تایید CEC، نصب توسط خرده فروش واجد شرایط.

مشخص است که قبض برق برای بسیاری از خانواده ها در کشورهای توسعه یافته هر ماه هزینه زیادی است.  افزایش هزینه‌های تعرفه‌ها، بسیاری از خانه‌ها، ادارات و شرکت‌های تجاری را به دنبال راه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر برای تامین برق خانه‌های خود سوق داده است.  یک سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی یک جایگزین عالی است و به طور گسترده برای بسیاری از خانه ها مناسب است.

 سیستم‌های 5 کیلوواتی می‌توانند بیش از کل انرژی مصرفی یک خانه معمولی را تامین کنند، و آن را راهی واضح و نسبتا ارزان برای کاهش قبض انرژی شما می‌سازد

5kW-Solar-System

1: آیا یک سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی برای خانه من مناسب است؟

یک سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی برای خانه های متوسط با قبض انرژی بین 400 تا 600 دلار در هر سه ماه مناسب است.  تعیین نیازهای انرژی خانوار بر اساس تعداد افراد در خانه شما می تواند غیر قابل اعتماد باشد، اما به عنوان یک قاعده کلی، یک خانوار متوسط 4 نفره برای یک خانوار 5 کیلوواتی مناسب است.

 اگر خانه شما دارای تهویه مطبوع کانالی، استخر آب گرم نیست، یا به طور مرتب از وسایل بزرگ سفید رنگ استفاده می کند، یک سیستم 5 کیلوواتی باید نیازهای استفاده شما را پوشش دهد. اگر خانه ای پر انرژی دارید و بیش از 20 تا 30 کیلو وات در روز استفاده می کنید، ممکن است یک سیستم بزرگتر مناسب تر باشد.

 به راحتی می تواند روزانه 20 کیلووات ساعت برای یک خانواده متوسط 4 تا 5 سرنشین تامین کند.

 اگر خانه شما دارای سقف شمالی، شرقی یا غربی با فضای کافی است، سیستم فتوولتائیک خورشیدی 5 کیلوواتی مناسب خانه شما خواهد بود.

2: چند پنل خورشیدی در یک سیستم 5 کیلوواتی وجود دارد؟

تعداد پانل ها در یک سیستم 5 کیلوواتی به وات و اندازه پنل بستگی دارد.  یک سیستم 5 کیلوواتی 5000 وات برق تولید می کند.  بنابراین، تعداد پانل ها، ضرب در وات هر پانل، باید برابر با 5000 وات باشد.  به طور متوسط، بسته به خروجی خود پنل های خورشیدی، بین ۱۳ تا ۲۰ پنل در یک منظومه خورشیدی وجود دارد. پانل هایی که امروزه تولید می شوند دارای وات 400 وات هستند.

 در زیر جدولی وجود دارد که میانگین تعداد پنل های مورد نیاز برای سیستم 5 کیلوواتی را نسبت به توان خروجی پانل ها نشان می دهد:

 توان خروجی پانل            تعداد پانل‌ها برای یک سیستم ۵ کیلوواتی

200

25

250

20

300

17

350

15

400

13

هر چه وات هر پانل بالاتر باشد، یک سیستم 5 کیلوواتی به پنل های کمتری نیاز خواهد داشت.

3: آیا فضای سقف کافی برای یک سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی دارم؟

اگر خانه شما برای خورشیدی مناسب است، برای نصب یک سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی بین 25 تا 35 متر مربع فضای پشت بام نیاز دارید.

 پنل های خورشیدی بسته به شرکت سازنده، همانطور که در بالا ذکر کردیم، در اندازه های مختلفی وجود دارند. اندازه یک پانل 1.7 متر در 1 متر است و از 14 تا 20 پانل بر اساس وات تشکیل شده است.

 شما می توانید یک سیستم خورشیدی با 370 وات در هر پنل نصب کنید.  در این حالت، یک سیستم 5 کیلوواتی از 14 پنل خورشیدی تشکیل خواهد شد.

 با این حال، برای تعیین اینکه آیا سقف شما فضای کافی دارد، ابتدا باید بدانید که آیا سقف شما برای خورشیدی مناسب است، از جمله اینکه آیا جهت گیری های متعددی دارد یا از مواد خطرناک ساخته شده است

.

4: هزینه یک سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی چقدر است؟

جدول زیر میانگین هزینه هر کیلووات پنل خورشیدی را در برخی کشورها نشان می دهد.

Solar Energy Cost By Country 2021
Solar Energy Cost By Country 2021

بنابراین، هزینه تقریبی سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی در آلمان باید 1113*5=5565 دلار باشد.

 به همین ترتیب، هزینه تقریبی سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی در فرانسه باید 1074*5=5370 دلار باشد.

 چهار عامل مهم بر قیمت پنل های خورشیدی تاثیر می گذارد.

 هزینه‌های تجهیزات عمده‌فروشی: به عنوان یک صنعت جوان، کارخانه‌ها توانسته‌اند فرآیندها را خودکار کنند، مقیاس تولید و لجستیک را افزایش دهند و هزینه هر وات نصب خورشیدی را به‌طور چشمگیری کاهش دهند. غرامت: به منظور تشویق خانوارها به انتخاب انرژی خورشیدی، دولت، دولت سیاست های جذابی را برای جذب شهروندان برای انتخاب انرژی خورشیدی، مانند تخفیف های خورشیدی، اجرا می کند.  معرفی طرح‌های تخفیف محلی خورشیدی در ایالت‌های خاص تأثیر چشمگیری بر هزینه انرژی خورشیدی داشته است.

 رقابت و خورشیدی ارزان: هزاران پیمانکار برای نصب خورشیدی وجود دارد.  در نتیجه، حاشیه ها مجبور شده اند در بازار بسیار کم باشند.

5: یک سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی چقدر شما را نجات می دهد؟

به طور متوسط، یک سیستم 5 کیلوواتی با متوسط پس انداز سالانه 1222 دلار در سال، 56521 دلار برای صاحب خانه در طول عمر خود صرفه جویی می کند.  مقدار واقعی که یک صاحب خانه پس انداز می کند به میزان برق مصرفی در خانه، جهت گیری پنل های خورشیدی و کیفیت سیستم بستگی دارد.

 این به این دلیل است که یک منظومه خورشیدی 5 کیلوواتی به طور متوسط 21 کیلووات ساعت در روز تولید می کند. آن را در تعداد روزهای یک ماه ضرب کنید (30)، و این به 630 کیلووات ساعت انرژی (21 کیلووات ساعت × 30 = 630 کیلووات ساعت) می شود.  آن را در تعداد روزهای یک سال ضرب کنید (365)، و این به 7200 کیلووات ساعت انرژی (21 کیلووات ساعت x 365 = 7665 کیلووات ساعت) می شود.

 میانگین قیمت برق در آلمان 0.333 دلار آمریکا به ازای هر کیلووات ساعت برای خانوارها و 0.260 دلار آمریکا برای مشاغل است.  اکنون، اگر خانواده شما به نحوی از تمام 7665 کیلووات ساعت انرژی تولید شده توسط منظومه شمسی در یک سال استفاده کند، شما همچنان به پس انداز سالانه 2552.445 دلار خواهید رسید.  قیمت برق برخی از کشورها وجود دارد. همانطور که می بینید، قیمت برق در این کشورها بسیار بالا است، بنابراین انرژی خورشیدی یک جایگزین عالی است.

 حتی اگر تمام نیرویی که آنها تولید می کنند تمام نشود، به دلیل عدم نیاز به پرداخت قبوض برق، همچنان می توانید در دراز مدت پول زیادی را پس انداز کنید.  نه تنها در این کشورهای با قیمت برق بالا.

6:دوره بازپرداخت برای یک منظومه خورشیدی 5 کیلوواتی چیست؟

اما این رقم به محل زندگی شما، هزینه برق، تعرفه ورودی و مصرف روزانه انرژی شما بستگی دارد.

 برای تعیین مدت زمان پرداخت یک سیستم، باید ارزش پولی کل انرژی تولید شده توسط سیستم را به صورت سالانه محاسبه کنید و هزینه سیستم را بر این رقم تقسیم کنید.

 شما می توانید این کار را با فهمیدن اینکه هزینه برق چقدر است، چقدر صادرات دارید و در خانه استفاده می کنید و پس انداز روزانه شما چقدر است انجام دهید. 

7: یک منظومه خورشیدی 5 کیلوواتی چقدر نیرو تولید می کند؟

یک سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی به طور متوسط 21 کیلووات ساعت برق در روز تولید می کند.  مقدار واقعی یک منظومه خورشیدی 5 کیلوواتی که در یک روز معین تولید می کند تحت تأثیر میانگین نور خورشید دریافتی در منطقه شما، آب و هوا و جهت گیری پانل های خورشیدی شما است.

 یک ساعت اوج خورشیدی معادل مقدار خورشید دریافتی در وسط روز است.  اگر نور خورشید به گذراندن 4.2 ساعت زیر آفتاب در ظهر نزدیکتر باشد. یک سیستم 5 کیلوواتی برای هر ساعت اوج مصرف 5 کیلووات برق تولید می کند، بنابراین بیش از 4.2 ساعت اوج خورشید، یک سیستم تقریبا 21 کیلووات ساعت (4.2 * 5 کیلووات = 21 کیلووات) تولید می کند.

 میزان نور مستقیم خورشید موجود در محل شما، نگرانی اصلی در محاسبه میزان انرژی است که پنل های خورشیدی شما تولید می کنند، زیرا آب و هوا و آب و هوا بر کل نور خورشید جذب شده توسط پانل ها تأثیر می گذارد.  به عنوان مثال، ابر یا هوای ابری می تواند تولید یک سیستم را به شدت کاهش دهد.

8: منظومه شمسی 5 کیلوواتی چقدر دوام می آورد؟

سیستم های خورشیدی 5 کیلوواتی با کیفیت بالا با حداقل 25 سال ضمانت و طول عمر تخمینی 30 سال ارائه می شوند.  این بدان معنا نیست که این سیستم پس از 25 سال تولید انرژی را متوقف خواهد کرد.  فقط به اندازه قبل از نظر انرژی کارآمد نخواهد بود.  این به این دلیل است که پانل ها در طول زمان به دلیل قرار گرفتن در معرض گرما و نور خورشید تخریب می شوند.  این به عنوان تخریب ناشی از نور و دمای بالا شناخته می شود.  پانل های با کیفیت بالاتر در برابر این تخریب مقاوم تر هستند و در اوج خود برای مدت طولانی تری کار می کنند. یک گزارش توسط آزمایشگاه ملی انرژی های تجدیدپذیر (NREL) در سال 2012 نشان می دهد که پانل های خورشیدی به طور متوسط 0.8٪ در سال تخریب می شوند.  تا زمانی که نیروهای خارجی به پنل آسیب نرسانند، سیستم بین 25 تا 40 سال به خدمت شما ادامه خواهد داد.  انتظار می رود تا سال 25، یک پنل خورشیدی با 80 درصد بازده اصلی خود عمل کند.

 همچنین باید تخریب اینورتر را در نظر بگیرید.  اینورترهای خورشیدی مسکونی عمر کوتاه تری دارند.  آنها به طور معمول حدود 10-15 سال عمر می کنند (با 5 تا 10 سال گارانتی).  این بدان معناست که شما باید اینورتر خورشیدی خود را زودتر از پنل های واقعی تعویض کنید. شما می توانید طول عمر و عملکرد یک سیستم خورشیدی را از طریق نگهداری و تمیز کردن مناسب افزایش دهید.

9: آیا یک سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی برق خانه شما را تامین می کند؟

یک سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی مطمئناً به اندازه کافی قدرتمند است که بتواند نیازهای الکتریکی متوسط یک خانواده چهار تا پنج نفره را برآورده کند.

 با این حال، سازگاری قدرت به موارد زیر بستگی دارد:

 وسایل برقی و لوازم خانگی که انرژی مصرف می کنند و بنابراین حداکثر مصرف برق را در خانه شما تعیین می کنند.

 سبک زندگی شما  اگر از خانه کار می کنید، برخلاف کاری که می توانید تا زمانی که از سر کار برگردید، برق را خاموش کنید، تمام روز برق مصرف می کنید. هر وسیله نقلیه الکتریکی که دارید.  اگر یک تسلا دارید یا قصد خرید آن را دارید، یک سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی برای تامین انرژی خودرو و خانواده شما کافی نخواهد بود.

 میانگین مصرف انرژی روزانه شما در تابستان و زمستان.

 سازگاری برق سیستم خورشیدی شما به عوامل ذکر شده در بالا و نحوه هماهنگی آنها با نصب در منطقه شما بستگی دارد.

 برای درک اینکه آیا یک سیستم 5 کیلوواتی می تواند خانه شما را تامین کند، میانگین مصرف روزانه خود را بر ساعت اوج خورشید محلی تقسیم می کنید.  می توانید میانگین مصرف روزانه خود را در قبض برق خود بیابید. میانگین مصرف روزانه (کیلووات ساعت) / ساعت اوج خورشید محلی = اندازه توصیه شده منظومه شمسی شما.  این یک بار دیگر به این دلیل است که یک سیستم زمان‌های اوج خورشید محلی را به اندازه قدرت آن در روز تولید می‌کند.

 اگر کیلووات بر ساعت نمایش داده شده در صورتحساب برق خانه شما نشان می دهد که شما 20 کیلووات ساعت در روز مصرف می کنید و اوج ساعت خورشیدی 4 ساعت است، یک سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی کافی خواهد بود.  مصرف بیش از 20 کیلووات ساعت در روز به این معنی است که کافی نخواهد بود.

10: آیا می توانم یک باتری با سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی نصب کنم؟

پاسخ کوتاه به این سوال بله است.

 نصب سیستم های ذخیره سازی باتری با سیستم خورشیدی 5 کیلوواتی به شما این امکان را می دهد که از انرژی تولید شده بیشتری استفاده کنید.

 بر اساس گزارش‌ها، نصب یک باتری 4 کیلووات ساعتی با سیستم 5 کیلووات برای استفاده روزمره می‌تواند میزان مصرف انرژی خورشیدی خود تولید شده را از 30 درصد به 60 درصد افزایش دهد.

این افزایش قابل توجهی در میزان انرژی خورشیدی خود تولید شده است.

 اما اینکه آیا باید باتری نصب کنید به بودجه، مصرف انرژی و موارد دیگر بستگی دارد.

 اگر قصد دارید اثر کربن خود را کاهش دهید، در پول خود صرفه جویی کنید یا قبض برق خانه خود را کاهش دهید، نصب یک باتری با سیستم 5 کیلووات اولین قدم عالی است.  اما باید هزینه اضافی نصب باتری، دوره بازپرداخت و میزان احتمالی پس انداز در طول زمان را نیز در نظر بگیرید.

11: آیا باید یک سیستم بزرگتر یا کوچکتر را در نظر بگیرم؟

چند نکته که باید قبل از استفاده از انرژی خورشیدی در نظر بگیرید، فضای موجود، نیازهای انرژی، هزینه و اهداف کلی شما برای نصب سیستم خورشیدی است.

 یک سیستم کوچکتر نسبت به یک سیستم بزرگتر برق کمتری تولید می کند.  چه یک خانواده دو نفره با مصرف انرژی کم باشید، یک سیستم کوچکتر 5 کیلوواتی برای استفاده روزانه کافی خواهد بود. اما اگر سیستمی می‌خواهید که نیروی اضافی تولید کند یا شاید قصد دارید در آینده نزدیک یک ماشین الکتریکی بخرید.  در هر دو حالت، یک سیستم بزرگتر گزینه بهتری است.

 هزینه نیز عامل مهمی است زیرا سیستم‌های خورشیدی بزرگتر هزینه بیشتری نسبت به سیستم‌های خورشیدی کوچک‌تر دارند که بر دوره بازپرداخت تأثیر می‌گذارد.