منظومه شمسی 6 کیلو وات

منظومه شمسی 6 کیلو وات

نصب و راه اندازی سیستم های انرژی خورشیدی 6 کیلووات (و 6.6 کیلووات) در سال 2022 به طور فزاینده ای در پشت بام های استرالیا تبدیل شده است که عمدتاً به دلیل کاهش مداوم هزینه قطعات انرژی خورشیدی، یارانه های سخاوتمندانه و تعرفه های خوراک است.

 سیستم‌های خورشیدی 6 کیلوواتی یا در حال حاضر رایج‌تر دیده می‌شوند، به لطف چندین فاکتور، از جمله مقرون به صرفه بودن، اندازه کافی و سهولت تأیید هنگام اتصال به شبکه، به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شوند. یک سیستم خورشیدی 6 کیلوواتی دارای 15 تا 24 پنل خورشیدی با تولید روزانه 18 تا 25 کیلووات ساعت است که برای تامین برق بیشتر خانه ها کافی است.  هزینه های نصب بین 5200 تا 8700 دلار متغیر است، اما این سیستم سالانه 950 تا 2000 دلار صرفه جویی می کند و دارای یک دوره بازپرداخت 4 ساله است.

 سیستم برق خورشیدی 6 کیلووات یکی از محبوب ترین اندازه های سیستم برای اکثر صاحبان خانه است.

 ما این سوال را در این بررسی عمیق منظومه خورشیدی 6 کیلوواتی با ارائه هر آنچه که در مورد هزینه‌ها، عملکردها و پتانسیل صرفه‌جویی آن نیاز دارید، بررسی خواهیم کرد. آماده سازی: پانل های خورشیدی 17 ردیف 1، اینورتر 5 کیلوواتی مورد تایید CEC، نصب توسط خرده فروش واجد شرایط .

6kW Solar System

1. آیا یک سیستم برق خورشیدی 6 کیلوواتی برای خانه من مناسب است؟

بسته به موقعیت مکانی شما، منظومه خورشیدی 6 کیلووات، 18 کیلووات ساعت تا 25 کیلووات ساعت برق در روز تولید می کند.

 این خروجی خورشیدی نیازهای اکثر خانه های متوسط را برآورده می کند.  اگر یک خانواده متوسط متشکل از دو بزرگسال و حداکثر دو کودک هستید که روزانه حدود 20 کیلووات ساعت برق مصرف می کنند، سیستم برق خورشیدی 6 کیلووات یا 6.6 کیلووات ایده آل است.  اگر شما یک استخر یا تهویه مطبوع کانالی دارید، ممکن است بخواهید به دنبال یک سیستم بزرگتر مانند سیستم 8 کیلووات یا 10 کیلووات باشید.  یا اگر انرژی کمتری نسبت به یک خانواده معمولی مصرف می‌کنید، ممکن است یک سیستم 3 کیلوواتی مناسب‌تر باشد.

2: چند پنل خورشیدی در یک سیستم 6 کیلوواتی وجود دارد؟

تعداد پنل های مورد نیاز شما برای یک سیستم خورشیدی 6 کیلوواتی بستگی به خروجی پنل های خورشیدی شما دارد.  با این حال، در محدوده 15 تا 24 پانل خواهد بود.

 پنل های خورشیدی در توان خروجی متفاوت هستند.  اما آنهایی که بیشتر در مصارف خانگی استفاده می شوند دارای توان خروجی 250 وات تا 400 وات هستند. اندازه یک سیستم خورشیدی بر اساس تعداد پنل های مورد استفاده در نصب است.  به عنوان مثال، برای دستیابی به یک سیستم خورشیدی 6 کیلوواتی می توانید یکی از گزینه های جدول زیر را انتخاب کنید:

 

خروجی قدرت

پانل های مورد نیاز (از نظر ریاضی)

پانل های مورد نیاز (واقع بینانه)

اندازه خروجی واقعی

250

24

24

6kW

280

21.4

21

5.88kW

300

20

20

6kW

320

18.75

18

5.76kW

350

17.1

17

5.95Kw

380

15.79

15

5.7kW

400

15

15

6kW

3: آیا فضای سقف کافی برای یک سیستم خورشیدی 6 کیلوواتی دارم؟

مقدار فضای سقفی که برای نصب سیستم 6 کیلو وات نیاز دارید به توان خروجی سیستم پنل خورشیدی شما بستگی دارد.  با این حال، با پنل‌های خورشیدی مسکونی 250 تا 400 وات، به 33.6 تا 44.2 متر مربع نیاز دارید.

4: هزینه یک سیستم خورشیدی 6 کیلوواتی چقدر است؟

  • قیمت یک سیستم خورشیدی 6 کیلوواتی بسیار متفاوت است.  هزینه یک سیستم 6 کیلوواتی با استفاده از اجزای باکیفیت که بصورت حرفه ای نصب شده اند معمولا بین 5200 تا 8700 دلار در اوایل سال 2022 متغیر است. این محدوده قیمت یارانه خورشیدی را در نظر می گیرد.

     برخی از عواملی که بر میزان پرداخت شما برای یک سیستم 6 کیلو وات تأثیر می گذارد عبارتند از: کیفیت محصولات استفاده شده.  اگر از قطعات با کیفیت استفاده کنید، سیستم هزینه بیشتری خواهد داشت.

     هزینه نصب کننده خورشیدی  نصب چالش برانگیزتر و نرخ بالای نصب کننده می تواند قیمت سیستم شما را افزایش دهد.

     مشوق های خورشیدی و ادعاهای تخفیف.  ادعای مشوق های بیشتر هزینه کلی شما را کاهش می دهد.

5: یک منظومه خورشیدی 6 کیلوواتی چقدر شما را نجات می دهد؟

صرفه جویی در یک سیستم خورشیدی 6 کیلوواتی در یک سال به طور کلی بین 850 تا 1800 دلار است.  خبر عالی این است که شما می توانید مادام العمر به ارزش 45000 دلار یا بیشتر پس انداز کنید!

 این صرفه جویی از طریق صرفه جویی در قبض انرژی و اعتبارات خوراک تعرفه حاصل می شود.  متغیرهای زیادی برای محاسبه این پس انداز استفاده می شود:

صرفه جویی در قبض انرژی

 وقتی به انرژی خورشیدی تغییر می‌دهید، دیگر گروگان قبوض بالای برق نخواهید بود.  با تولید و مصرف برق خود، قبض برق شما کاهش محسوسی خواهد داشت. صرفه جویی در قبض انرژی شما مبلغی است که برای برق پرداخت می کردید اما دیگر به دلیل انرژی خورشیدی پرداخت نمی کنید.  بنابراین، هرچه مصرف و نرخ برق شما بیشتر باشد، در قبض برق خود صرفه جویی بیشتری خواهید کرد.

 اعتبارات تعرفه خوراک:

 تعرفه خوراک مبلغی است که برای برق مازادی که به شبکه ارسال می کنید دریافت می کنید.

با تغییر به انرژی خورشیدی، مواقعی وجود خواهد داشت که سیستم شما بیش از حد نیاز برق تولید می کند.  اگر باتری برای ذخیره انرژی اضافی نداشته باشید، همه چیز به هدر می رود.  گزینه جایگزین ارسال آن به شبکه برای برخی اعتبارات است.

 خرده فروشان انرژی، تعرفه های تغذیه متفاوتی را ارائه می دهند.  هرچه تعرفه ورودی برای برق اضافی شما بیشتر باشد، سیستم برق خورشیدی شما کاربرد بیشتری را ارائه می دهد.

6:دوره بازپرداخت برای یک منظومه شمسی 6 کیلووات چیست؟

به عنوان یک دستورالعمل، دوره بازپرداخت یک سیستم خورشیدی 6 کیلوواتی بین 4 تا 6 سال است.  دوره بازپرداخت تعداد سال‌هایی است که طول می‌کشد تا یکنواخت شود یا بازگشت سرمایه (ROI) هزینه نصب را پوشش دهد. وقتی در یک سیستم 6 کیلووات سرمایه‌گذاری می‌کنید، بازده شما از سرمایه‌گذاری نشان دهنده صرفه‌جویی در هزینه است.  به سادگی، زمان بازپرداخت مدت زمانی است که پس انداز سیستم برای بازپرداخت هزینه نصب طول می کشد.

 عوامل مختلفی می توانند هزینه های سیستم خورشیدی شما را کاهش دهند یا زمان بازپرداخت را کوتاه کنند.  این عوامل عبارتند از: هزینه نصب.  هر چه بیشتر برای سیستم خود بپردازید، زمان بازپرداخت آن بیشتر می شود.  یک سیستم 6 کیلوواتی را در نظر بگیرید که سالانه 1200 دلار صرفه جویی می کند.  اگر سیستم 5400 دلار قیمت داشته باشد، بازپرداخت 4.5 سال آینده خواهد بود.  اما اگر سیستم 8000 دلار قیمت داشته باشد، 7 سال خواهد بود.

 مشوق ها/یارانه های خورشیدی.  اگر مشوق های بالاتری را داشته باشید، قیمت نصب خورشیدی شما کمتر خواهد بود.

 مصرف انرژی.  هر چه روزانه انرژی بیشتری مصرف کنید، اگر به انرژی خورشیدی تغییر دهید، بیشتر صرفه جویی خواهید کرد.

 نرخ برق.  هرچه نرخ برق شما بیشتر باشد، از طریق انرژی خورشیدی بیشتر صرفه جویی خواهید کرد. این برخلاف هزینه های برق سنتی در دهه گذشته است، جایی که نرخ ها به طور پیوسته افزایش یافته است.

 تعرفه خوراک.  اگر نرخ های FiT بالاتری دریافت کنید، سود بیشتری از سیستم خود خواهید برد.

 محل.  هر چه مکان شما آفتابی تر باشد، سیستم شما قدرت بیشتری تولید خواهد کرد.  شما می توانید برای قبوض کمتر برق مصرف خود را افزایش دهید و برای اعتبارات اضافی برق بیشتری را به شبکه وارد کنید.

7: یک منظومه خورشیدی 6 کیلوواتی چقدر نیرو تولید می کند؟

بسته به عوامل متعددی، توان خروجی واقعی یک سیستم انرژی خورشیدی 6 کیلوواتی متفاوت خواهد بود.  این متغیرها عبارتند از:

 موقعیت و آب و هوای محلی

 جهت و زاویه شیب آرایه پنل خورشیدی

 این که آیا سایه ای روی پانل ها وجود دارد

عملکرد تک تک اجزا (عمدتا پانل ها و اینورتر)

 مکان یکی از عوامل تعیین کننده اصلی بازده انرژی منظومه شمسی است، زیرا میزان تابش خورشید بر روی پانل های خورشیدی منظومه شمسی مستقیماً بر خروجی سیستم تأثیر می گذارد.

 با این حال، سیستم های خورشیدی معمولی 6 کیلووات، 18 تا 25 کیلووات ساعت برق در روز تولید می کنند.  یا حدود 6-8.5 مگاوات در سال.

8: آیا یک سیستم 6 کیلوواتی برق خانه من را تامین می کند؟

یک سیستم خورشیدی 6 کیلوواتی برق کافی برای تامین برق اکثر خانه های معمولی تولید می کند.

 یک خانوار به طور متوسط حدود 20 کیلووات ساعت برق در روز مصرف می کند.  اما سیستم 6 کیلووات بین 18 تا 25 کیلووات ساعت برق تولید می کند (بسته به موقعیت مکانی شما).  بنابراین سیستم 6 کیلو وات انتخاب خوبی است.

9: آیا می توانم یک باتری با سیستم خورشیدی 6 کیلو وات نصب کنم؟

پاسخ کوتاه به این سوال بله است.  تولید یک سیستم خورشیدی 6 کیلوواتی به طور قابل توجهی از مصرف بیشتر در هنگام فعال بودن پانل ها پیشی می گیرد، بنابراین افزودن ذخیره سازی باتری ارزشمند است.

 فناوری QH مشخصات مختلفی از باتری ها را تولید کرد.  48V با 100Ah یا

200Ah رایج ترین هستند.  در اینجا پارامترهای آنها آمده است:

48 volt lifepo4 battery Of Various Capacities

نصب یک سیستم ذخیره باتری با یک سیستم خورشیدی 6 کیلوواتی به شما امکان می دهد از انرژی تولید شده بیشتری استفاده کنید.  اما اینکه آیا باید باتری نصب کنید به بودجه، مصرف انرژی و موارد دیگر بستگی دارد.

 اگر قصد دارید اثر کربن خود را کاهش دهید، در پول خود صرفه جویی کنید یا قبض برق خانه خود را کاهش دهید، نصب باتری با سیستم 6 کیلووات اولین قدم عالی است. اما باید هزینه اضافی نصب باتری، دوره بازپرداخت و میزان احتمالی پس انداز در طول زمان را نیز در نظر بگیرید.

 اما صبر کنید، کمی بزرگتر فکر کنید – 6.6 کیلووات فکر کنید.  اجازه دهید توضیح دهم – اگر خانه شما برق تک فاز دارد، باید حداقل یک اینورتر 5 کیلوواتی و 6.6 کیلووات پنل خورشیدی داشته باشید.

10: چرا 6.6 کیلووات پنل های خورشیدی؟

این ممکن است یک رقم عجیب و غریب به نظر برسد و من از یک کلاه بیرون آورده ام.  اساساً، یک پیکربندی 6.6 کیلوواتی به شما از نظر کیلووات دلاری بسیار عالی است.  و اگر تغذیه خوبی از نظر تعرفه دریافت می‌کنید (10 درجه سانتی‌گراد در کیلووات ساعت یا بیشتر)، یک سیستم خورشیدی 6.6 کیلوواتی قطعاً، با تمام اعدادی که من اجرا کرده‌ام، بازدهی عالی در سرمایه‌گذاری به شما می‌دهد.