گارانتی باتری: چیزی که باید بدانید

گارانتی باتری: چیزی که باید بدانید

 

به نظر می رسد خرابی باتری امری اجتناب ناپذیر است که حتی مطمئن ترین باتری در جهان نیز نمی تواند از آن اجتناب کند. این دلیل اصلی است که اکثر تولید کنندگان باتری ضمانت هایی را برای مشتریان خود ارائه می دهند که عملکرد و نگهداری یا تعویض باتری را تا حد معینی تضمین می کند. این مقاله عمدتاً به این موضوع می‌پردازد که ضمانت‌های باتری چیست و چه برندی بهترین ضمانت‌نامه‌ها را ارائه می‌دهد، که می‌تواند به شما در انتخاب مناسب‌ترین باتری برای خانه یا محل کارتان کمک کند.

گارانتی چیست؟
گارانتی نوعی ضمانت است که تولید کننده در مورد وضعیت محصول خود برای مصرف کنندگان خود ایجاد می کند. همچنین به شرایطی اشاره دارد که در آن خدمات تعمیر یا تعویض می‌تواند تحت شرایط خاصی ارائه شود، در صورتی که محصول مطابق با توصیف یا در نظر گرفته شده اولیه عمل نکند.

چگونه گارانتی باتری را ارزیابی کنیم؟
ضمانت‌های باتری را می‌توان به دو صورت ارزیابی کرد: سال‌های گارانتی و عمر چرخه.

سال های گارانتی
سال های گارانتی به عنوان یک جزء مهم در ضمانت های باتری عمل می کند که عملکرد باتری را برای چند سال ثابت تضمین می کند. شرایط گارانتی می تواند از یک نوع باتری به دیگری متفاوت باشد. به عنوان مثال، باتری های سرب اسید به دلیل طول عمر کمتری که نسبت به باتری های لیتیومی دارند، معمولاً دوره گارانتی کوتاه تری دارند که معمولاً کمتر از 5 سال طول می کشد، در حالی که بیشتر باتری های لیتیوم یونی از گارانتی 10 ساله یا بیشتر برخوردار هستند.

چرخه زندگی
عمر چرخه باتری ها به معنای تعداد چرخه های شارژ و دشارژی است که باتری می تواند قبل از از کار افتادن انجام دهد. تولید کنندگان باتری همچنین ضمانت می کنند که محصولاتشان چند چرخه را در طول عمر خود تکمیل کنند. به همین ترتیب، باتری‌هایی با مواد شیمیایی مختلف دارای سطوح مختلف عمر چرخه‌ای هستند که بر این اساس ضمانت می‌شود. به طور کلی، باتری‌های لیتیوم یونی می‌توانند صدها یا هزاران چرخه را تحمل کنند، که آنها را نسبت به باتری‌های اسید سرب رقیب خود برتری می‌دهد.

مقایسه ضمانت‌های برتر باتری
گارانتی باتری محبوب ترین برندها چگونه است؟ ما Tesla Powerwall 2، LG Chem RESU 10H، Sonnen eco 10 و سری QH LFP را ارزیابی می کنیم.

تسلا پاوروال 2
Tesla Powerwall 2 یک باتری قابل شارژ لیتیوم یونی محصول ذخیره انرژی خانگی ثابت است که توسط Tesla Energy ساخته شده است. تسلا 10 سال گارانتی ارائه می دهد و تضمین می کند که این نوع محصول می تواند از چرخه نامحدودی برخوردار باشد، که آن را برای خود مصرف خورشیدی، زمان استفاده از جابجایی بار یا قدرت پشتیبان مجهز می کند.

LG Chem RESU 10H
مشابه تسلا پاوروال 2، LG Chem RESU 10H یک باتری لیتیوم یونی است که برای سیستم های خورشیدی که نیاز به ذخیره انرژی همراه با دوچرخه روزانه دارند، استفاده می شود. می‌تواند روزانه تا 10 سال در صورت نیاز برای خود مصرفی، تراشیدن بار اوج، برق پشتیبان و سایر سیستم‌های مشابه چرخه کند. اگرچه عمر چرخه آن ناشناخته باقی مانده است، اما مطمئن باشید که این محصول مانند تسلا پاوروال 2 به مدت 10 سال گارانتی دارد.

Sonnen Eco 10
برخلاف دو نوع باتری ذکر شده، Sonnen eco 10 حاوی فسفات آهن لیتیوم است که نسبت به بسیاری از انواع باتری‌های لیتیوم یونی و همچنین باتری‌های اسید سرب در بازار خورشیدی جدیدتر است. این فناوری‌های لیتیوم یونی Sonnen eco 10 را قادر می‌سازد تا عمر چرخه بسیار طولانی تا 10000 چرخه داشته باشد و طول عمر بیشتری داشته باشد. Sonnen 10 سال گارانتی نیز ارائه می دهد.

سری QH LFP
شبیه به Sonnen eco 10، باتری های سری QH LFP نیز ماژول باتری فسفات آهن لیتیوم هستند که برای UPS، سیستم خورشیدی، دستگاه های قابل حمل و سایر برنامه ها طراحی شده است. این باتری‌های با طول عمر بالا می‌توانند حداقل 6000 چرخه در عمق بیش از 80 درصد دشارژ دوام بیاورند. QH می تواند خدمات گارانتی 10 ساله را برای مشتریان خود ارائه دهد.

انتخاب بهترین باتری برای خانه یا محل کار
همیشه لازم است در هنگام انتخاب باتری به ضمانت ها فکر کنید، اما فراموش نکنید هنوز عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند: قیمت، عملکرد و دوام. قبل از تصمیم گیری، تحقیق دقیقی انجام دهید یا برای کمک به کارشناسان QH مراجعه کنید. ما همیشه اینجا هستیم تا مفیدترین توصیه ها را به شما ارائه دهیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.