راهنمای باتری 12 ولت 100 آمپر

راهنمای کامل در مورد باتری 12 ولت 100 آمپر

باتری‌ها در دوران مدرن ضروری هستند، اکنون می‌توانیم باتری‌ها را در ساعت‌های هوشمند و خودروهایی مانند خودروهای تسلا تا کارخانه تولید برق توسط سولار ببینیم. بدون باتری، اگر شبکه در طول شب نتواند تامین کند، نمی‌توانیم دوباره به حالت اولیه برگردیم. در این نوع سیستم ها به دلیل سازگاری بیشتر از باتری های 12 ولت 100 آمپر استفاده می شود.

باتری های 12 ولت 100 آمپر از رایانه های شخصی 3.6 ولتی 10 آمپری 4 که به صورت سری و 10 رشته به صورت موازی با یک سیستم مدیریت باتری و مدار شارژ محافظ متصل هستند تشکیل شده اند. گاهی اوقات اگر مشکلی در باتری وجود داشته باشد، ولتاژ خروجی تا 16.8 ولت می رسد، بنابراین بار ما باید بتواند 16.8 ولت را تحمل کند. برای شروع واکنش، اسید سولفوریک اضافه می شود، بنابراین این باتری یک باتری سرب اسید است و باید با ولتاژ 14.4 ولت شارژ شود.

12V battery pack

ما می‌توانیم باتری‌های سرب اسیدی را با سلول‌های لیتیوم فسفات آهنی جایگزین کنیم که همچنین در صورت اتصال 4 سری و 20 رشته به صورت موازی، 12 ولت 5 آمپر می‌دهند. شارژ این باتری ها باید با ولتاژ 14.4 ولت انجام شود که مشابه باتری های سرب اسیدی است. این باتری باید با یک مدار حفاظتی و یک گزینه شارژ تعادلی با سیستم مدیریت باتری شارژ شود.

12V battery pack

یکی دیگر از گزینه های موجود، سلول هیبریدی نیکل-فلز است که از 1.2 ولت متصل به 10 رشته و 10 رشته به صورت موازی تشکیل شده است. این باتری ها در چراغ های خورشیدی، دوربین ها و بسیاری از مکان ها استفاده می شوند.

1.2V single battery

هر سلول جوانب مثبت و منفی خود را دارد. اما بزرگترین دلیل آن وزن باتری است. باتری‌های سرب اسید ارزان‌تر هستند و معمولاً در خودروها استفاده می‌شوند، اما وزن باتری 12 ولت 100 آمپر ساعتی 30 کیلوگرم برای 12 ولت 100 آمپر ساعت است. اما خوشبختانه این باتری در یک فروشگاه باتری خودرو مونتاژ می شود.

در مقایسه با باتری های سرب اسید، باتری های لیتیومی بهتر از باتری های سرب اسیدی هستند. سلول های LiFePO4 نسبت ظرفیت/وزن معقولی را ارائه می دهند. 100 سلول AH با اتصال 3 سلول به صورت سری در یک ماژول و اتصال یک سیستم مدیریت باتری طراحی شده برای باتری های لیتیوم-آهن برای مشاهده ولتاژ و دمای یک سلول واحد، حفظ همه در یک سطح ولتاژ مورد نیاز ایمنی و افزایش طول عمر باتری وزن باتری های لیتیوم آهن 15 کیلوگرم است که نیمی از باتری های سرب اسیدی است. این وزن باتری می تواند بیشتر کاهش یابد. به عنوان مثال، یک سلول 3.6 ولتی 20 مدار موازی را به هم متصل می کند تا یک بلوک 3.6 ولت 100 آمپر را ایجاد کند. حالا مانند این 3 بلوک به صورت سری به هم متصل شده اند، شماره کد 3S20P را می دهد. 4 بلوک به صورت سری و 20 سلول به صورت موازی. این مجموعه کامل 4.2 کیلوگرم خواهد بود. بنابراین وزن باتری با سیستم مدیریت باتری و بدنه آن 5 کیلوگرم خواهد بود. محدوده ولتاژ این باتری 12.6 ولت تا 8.4 ولت، 12.6 ولت در صورت شارژ کامل و 8.4 ولت در هنگام دشارژ کامل خواهد بود.

عیب اصلی باتری های لیتیوم-آهنی طول عمر کوتاه آن (نزدیک به 500 چرخه) است و در صورت شارژ بیش از حد باتری یا آسیب مکانیکی باتری، آتش می گیرد. بنابراین، یک سیستم مدیریت باتری و یک پوشش مکانیکی قوی و ضد آب برای بسته باتری مورد نیاز است. اگر نتوانیم شارژ مناسب را برای هر نوع باتری با توجه به ویژگی های آن اعمال کنیم، همه اینها فایده ای نخواهد داشت. اگر بالاتر از همه نکات در نظر گرفته شود باتری در چرخه عمر خود به آرامی و کارآمد کار می کند.

باتری 12V 100AH ​​برای ups در مقایسه با همان رتبه باتری مورد استفاده در یک خودرو متفاوت است. از نظر فنی هر دو دارای ویژگی های تخلیه متفاوت هستند. باتری های UPS به کندی تخلیه می شوند و می توانند جریان تخلیه سنگین را در مقایسه با باتری های معمولی خودرو تحمل کنند. ما این ویژگی را با مصرف باتری سرب اسیدی بدون نیاز به تعمیر وسایل نقلیه خودرو و باتری های UPS مشاهده می کنیم. عمر باتری خودرو بین 4 تا 5 سال است در حالی که باتری یو پی اس به دلیل میزان دشارژ پایین، طول عمر 3 تا 5 سال دارد.

باتری های 12V 100AH ​​مورد استفاده برای UPS در اندازه های مختلف موجود می باشد. به عنوان مثال، یک باتری دارای اندازه 331 * 173 * 213 میلی متر و باتری دیگر دارای اندازه 407 * 174 * 209 میلی متر است. در اینجا اولی فشرده با کمی عمق بیشتر است در حالی که یکی دیگر بزرگتر است اما عمق آن 4 میلی متر کمتر است. این باتری دارای چسب آب بندی می باشد بنابراین هیچ ترسی از نشت مواد اسیدی از باتری وجود ندارد. از انفجار محافظت می کند و صفحات داخل آن صاف هستند.

باتری های VRLA در حال حاضر به طور گسترده در UPS استفاده می شوند زیرا بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند بنابراین به دلیل ساختار صفحه مانند آنها و عدم انتشار فلوم و گاز سردردی در پر کردن آب ندارند.

باتری های جدولی از فناوری پیشرفته ای تشکیل شده اند که به وسیله آن مواد فعال در لوله های پلی استر برای جلوگیری از ریزش خلاصه می شود. بنابراین، از این نوع باتری در جاهایی استفاده می شود که شرایط محیطی سفت و سخت است و تغییرات دمایی بالایی در جو به طور مرتب اتفاق می افتد.

جزئیات ساختاری باتری های 12 ولت 100 AH برای UPS در مقایسه با باتری های معمولی:
• محفظه بیرونی باتری ها از پلاستیک UL9HB و LU 94V-0 ABS ساخته شده است.
• ترمینال منفی از شبکه های آلیاژی مخصوص PbCa برای بهینه سازی راندمان و گازگیری تشکیل شده است.
یک ترمینال مثبت از شبکه های PbCa تشکیل شده است که در مقایسه با یک باتری معمولی، میزان خوردگی را کاهش می دهد و عمر آن را افزایش می دهد.
• مقاومت داخلی در شرایط استاندارد 4.5 متر اهم است.
• پست های ترمینال از مس برای رسانایی بالا هستند و جریان بالا را به سرعت حفظ می کنند.

این نوع باتری در مکان های مختلفی مانند یو پی اس، سیستم های خورشیدی، سیستم های کنترل، سیستم های برق، مزارع بادی و سیستم های مخابراتی استفاده می شود.
ویژگی های باتری های 12 ولت 100 آمپر UPS:
• ایمن برای استفاده به عنوان مهر و موم شده است
• نرخ تخلیه خوب
• مقاومت خوب در برابر شارژ بیش از حد، دشارژ و جریان بالا.
• کاربرد چرخه عمیق
• سازگار با محیط زیست

تعداد فزاینده‌ای از مردم به سمت منابع تجدیدپذیر انرژی حرکت می‌کنند، مانند استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی، و به‌جای چراغ‌های خیابانی معمولی که به عرضه طمع بستگی دارد، به دنبال چراغ‌های خیابانی خورشیدی می‌روند.

باتری ها از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، این به عوامل زیادی مانند حمل و نقل و اقتصاد ملی بستگی دارد. اگر مارک های پایین تری پیدا کنید ممکن است نرخ های ارزان تری دریافت کنید. این قیمت عمدتاً به نوع، برند، نوع باتری، مکان و شارژ حمل و نقل بستگی دارد. امیدواریم این اطلاعات برای افزودن دانش در مورد باتری های قابل شارژ مفید باشد.


منابع:

https://www.quora.com/
https://www.exideindustries.com/
https://www.amaron.in/
https://www.wikipedia.org/
https://diysolarshack.com/how-long-100ah-battery-run-appliance-requires-100w/
https://www.alibaba.com/showroom/sri-lanka-12v-100ah-battery.html
https://batteryglobe.com/how-much-does-a-car-battery-weigh/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.