کانتینر ذخیره انرژی

کانتینر ذخیره انرژی

سیستم ذخیره انرژی کانتینری (CESS) یک سیستم ذخیره انرژی یکپارچه است که برای بازار ذخیره سازی انرژی موبایل توسعه یافته است. کابینت های باتری، سیستم مدیریت باتری لیتیومی (BMS)، سیستم نظارت بر حلقه پویا کانتینر و مبدل های ذخیره انرژی و سیستم های مدیریت انرژی را با توجه به نیاز مشتری یکپارچه می کند. سیستم ذخیره انرژی باتری کانتینری باتری های لیتیوم یون، سیستم مدیریت باتری، دستگاه تبدیل AC/DC، سیستم مدیریت حرارتی و سیستم حفاظت از آتش را در یک ظرف استاندارد یکپارچه می کند که دارای مزایای یکپارچگی بالا، منطقه اشغال کوچک، ظرفیت ذخیره سازی زیاد است. حمل و نقل راحت و نصب آسان. از آنجایی که این جعبه کاملاً بسته، ضد باران، برف و گرد و غبار است، می تواند در محیط های سخت کار کند. یکی از پرکاربردترین فناوری‌های ذخیره‌سازی انرژی است. صفحات سوراخ‌دار پنبه‌ای و فلزی جاذب صدا در اطراف جعبه و سقف کانتینر قرار گرفته‌اند که مجهز به کپسول آتش‌نشانی، سیستم تامین روغن، اتاق کنترل، سیستم روشنایی، سیستم دفع گرما و فضای نگهداری است.

سیستم ذخیره‌سازی انرژی باتری کانتینری (CBESS) یک پشتیبانی مهم برای توسعه شبکه برق آینده است که می‌تواند به طور موثر پایداری، قابلیت اطمینان و کیفیت توان سیستم قدرت را بهبود بخشد. با مزایای فن آوری بالغ، ظرفیت بالا، قابلیت اطمینان بالا، انعطاف پذیری بالا، سازگاری محیطی قوی، مقیاس پذیری و نصب آسان، چشم انداز کاربردی گسترده ای در سیستم های قدرت دارد. در نتیجه، به عنوان منبع انرژی ذخیره انرژی سیستم قدرت، سیستم ذخیره سازی انرژی کانتینری، جهت توسعه ذخیره انرژی در آینده است.

سیستم ذخیره انرژی کانتینری از یک باتری لیتیوم فسفات به عنوان حامل انرژی برای شارژ و تخلیه از طریق PCS استفاده می کند و تبادل انرژی متعدد با سیستم قدرت را انجام می دهد و به حالت های مختلف منبع تغذیه مانند آرایه فتوولتائیک، انرژی باد، شبکه برق و سایر انرژی ها متصل می شود. سیستم های ذخیره سازی سیستم ذخیره انرژی باتری شامل بسته باتری lifepo4، lifepo4 BMS، سیستم تبدیل انرژی، سیستم کنترل و سایر تجهیزات است. از جمله فناوری هسته، طراحی ساختار بسته lifepo4، طراحی حرارتی سیستم باتری، فناوری حفاظت از سیستم باتری، BMS و غیره است.

سیستم خورشیدی کانتینری حمل و نقل از یک سیستم باتری و یک سیستم تبدیل انرژی تشکیل شده است. سیستم‌های ذخیره انرژی باتری لیتیوم یونی حاوی ماژول‌های باتری فسفات آهن لیتیوم پیشرفته، BMS و سوئیچ‌های فیوز به عنوان حفاظت از اتصال کوتاه DC و ایزوله مدار هستند که همگی به صورت مرکزی در ظرف نصب می‌شوند. به منظور برآورده کردن نیازهای خروجی ظرفیت، چندین ماژول باتری به هم متصل شده اند تا یک بسته باتری lifepo4 را تشکیل دهند. خروجی DC هر بسته باتری lifepo4 در سیستم باتری به سیستم تبدیل انرژی برای تبدیل DC به AC و AC به DC (دو جهته) و همچنین کنترل قدرت متصل است. سیستم ذخیره باتری خورشیدی دسترسی به انرژی جدید، کنترل متصل به شبکه، جمع آوری داده، انتقال از راه دور، بدون مراقبت و سایر عملکردها را انجام می دهد. در مقایسه با نیروگاه سنتی ذخیره انرژی، دارای ویژگی های نصب و اشکال زدایی ساده، ظاهر زیبا و غیره است و به ویژه برای نیازهای کاربرد سیستم های ذخیره انرژی بر روی شبکه یا خارج از شبکه در ارتفاع بالا، سرد مناسب است. مناطق، جزایر، بیابان ها و سایر محیط های پیچیده.

سیستم ذخیره انرژی کانتینری یک کانتینر استاندارد 40 فوتی با دو سیستم تبدیل ذخیره انرژی 250 کیلوواتی داخلی است. سیستم ذخیره سازی باتری لیتیوم یون 1 مگاوات ساعتی، BMS، سیستم نظارت بر ذخیره انرژی، سیستم تهویه مطبوع، سیستم حفاظت در برابر آتش و سیستم توزیع برق به طور مرکزی در یک جعبه مخصوص برای دستیابی به تجهیزات ذخیره سازی انرژی بسیار یکپارچه، با ظرفیت بالا و سیار نصب شده است. . دارای ویژگی های عایق حرارتی، دمای ثابت، ضد حریق، حفاظت از باد و شن و … می باشد که می تواند نیاز محیط های مختلف را برطرف کند.

به عنوان نوعی از تجهیزات مجموعه ژنراتور متحرک، ظرف ذخیره انرژی را می توان در ساخت نیرو، اورژانس پزشکی، پتروشیمی، میدان نفتی معدنی، هتل، وسیله نقلیه، بزرگراه ها، راه آهن و غیره استفاده کرد. نه تنها این، بلکه قابل استفاده است. برای تبدیل منابع طبیعی به جمع‌آوری و ذخیره‌سازی برق، یا استفاده از تأسیسات منبع تغذیه موقت، طیف بسیار گسترده‌ای استفاده می‌شود، بنابراین ایمنی آتش ذخیره‌سازی انرژی کانتینر بسیار مهم به نظر می‌رسد. سیستم ذخیره سازی انرژی کانتینری دارای ویژگی های هزینه ساخت زیرساخت ساده، چرخه ساخت کوتاه، درجه بالایی از مدولار بودن، حمل و نقل و نصب آسان است و می تواند برای نیروگاه های حرارتی، انرژی بادی، انرژی خورشیدی، یا جزیره، جامعه، مدرسه اعمال شود. ، موسسات تحقیقاتی علمی، کارخانه ها، مراکز بزرگ بارگیری و سایر کاربردها.