چگونه مصرف انرژی را کاهش دهیم

چگونه می توان هزینه انرژی را در شرایط افزایش قیمت برق کاهش داد

از آغاز سال 2021، قیمت برق در سراسر اروپا به بالاترین حد خود رسیده است، زیرا قیمت گاز طبیعی که برای تولید برق استفاده می شود، همچنان در حال افزایش است. با شروع این فصل گرما، ممکن است زمستان سختی در اروپا باشد.

علل افزایش قیمت برق

بحران انرژی اروپا هم ناشی از عرضه و هم تقاضا است. از یک طرف، بهبود اقتصادی پس از همه‌گیری باعث موج جدیدی از تقاضای انرژی شده است که در طول تابستان افزایش بیشتری پیدا کرد، زیرا دمای شدید مردم را به استفاده از سیستم‌های تهویه مطبوع و خنک‌کننده سوق داد. از آنجایی که کشورها سیاست‌های انرژی سبزتر را اتخاذ می‌کنند، گاز طبیعی کم‌آلاینده جایگزین ترجیحی برای زغال سنگ می‌شود که منجر به رقابت بین اروپا و آسیا برای واردات گاز طبیعی مایع (LNG) می‌شود و در نتیجه تقاضا را بیشتر افزایش می‌دهد. از سوی دیگر، زمستان مخصوصاً سرد سال گذشته باعث شد که اروپا بیش از حد معمول از ذخایر گاز استفاده کند و این ذخایر در تابستان امسال به موقع تکمیل نشده و در نتیجه با کمبود عرضه مواجه شد. در همین حال، روسیه، بزرگترین واردکننده گاز اتحادیه اروپا نیز به دلیل افزایش تقاضای خود صادرات کمتری دارد.

افزایش شدید قیمت برق هزینه تولید و زندگی کارخانه ها و خانوارهای اروپا را به شدت افزایش داده است. بسیاری از شرکت های آب و برق مجبور به خرید مجوز انتشار کربن برای سوزاندن زغال سنگ بیشتر برای تولید برق هستند. هزینه بالای انتشار کربن باعث افزایش بیشتر قیمت گاز شده است.

Euro per megawatt hour

آیا تا به حال فکر کرده اید که آیا راه هایی برای کاهش مصرف انرژی در شرایطی که در بالا ذکر شد وجود دارد؟ انرژی های تجدیدپذیر ممکن است یک فرصت باشد. برخلاف سوخت‌های فسیلی، منابع انرژی تجدیدپذیر مانند باد، خورشید و اقیانوس بسیار بعید است که هرگز تمام شوند، و بنابراین راه‌حل طولانی‌مدت بسیار پایدارتری برای تولید برق هستند. استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر راهی عالی برای کاهش اتکای ما به منابع رو به کاهش سوخت های فسیلی است.

انرژی های تجدیدپذیر به کاهش هزینه ها کمک می کند

مزایای استفاده از انرژی جدید برای یک خانوار یا کارخانه آشکار است. بر اساس سیاست اقلیمی اتحادیه اروپا، اتحادیه اروپا سقفی برای حداکثر مقدار گازهای گلخانه ای که تأسیسات می توانند آزاد کنند تعیین می کند. و برای هر واحد کربن منتشر شده مجوز ایجاد می کند. شرکت ها می توانند این مجوزها را خریداری کرده و برای تامین نیازهای سالانه خود بین یکدیگر معامله کنند. با این حال، سقف تشدید شده و قیمت مجوزها به تدریج در طول زمان افزایش یافت. این روند بخش انرژی را وادار می کند تا از سوخت های فسیلی دور شده و جایگزین های پایدار را اتخاذ کند.wind power

اگر صاحب کارخانه هستید، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر می تواند هزینه های تولید را کاهش دهد و در برابر تعرفه های کربن در آینده محافظت کند. هنگامی که نور خورشید فراوان است، می توانید آن را با پنل های خورشیدی ثبت کنید. همین امر در مورد باد نیز صدق می کند. توربین‌های بادی می‌توانند این انرژی را با حداقل اثرات زیست‌محیطی به برق تبدیل کنند. تنها سرمایه گذاری در منابع انرژی تجدیدپذیر، ساخت تاسیساتی برای تبدیل انرژی به برق است. در حالی که این سرمایه گذاری اولیه اغلب بزرگ به نظر می رسد، هزینه مداوم برای تولید برق بسیار کم است. با انرژی های تجدیدپذیر، هزینه های اولیه به تنها هزینه ها نزدیک است. این به تثبیت و کاهش قیمت برق برای مصرف کنندگان کمک می کند.

انرژی های تجدیدپذیر به کسب استقلال انرژی کمک می کند

انرژی های تجدیدپذیر و ذخیره انرژی خود تولید شده می تواند به خانواده ها کمک کند تا از شبکه انرژی که عمدتاً از زغال سنگ استفاده می کنند مستقل شوند. به عنوان مثال، اگر پنل های خورشیدی را در خانه یا محل کار متصل به شبکه خود نصب کرده باشید، به طور خودکار وابستگی خود را به برق شبکه و هزینه های ناشی از آن کاهش می دهید. علاوه بر این، هر برق خورشیدی که تولید می کنید اما از آن استفاده نمی کنید، برای ذخیره انرژی به شبکه بازگردانده می شود. اگر باتری نصب کرده باشید، توانایی شما برای مستقل شدن از شبکه بهتر خواهد شد، زیرا باتری ها می توانند ظرفیت ذخیره سازی پنل های خورشیدی را افزایش دهند.

solar panels

استفاده از انرژی خورشیدی مزایای زیادی دارد که از جمله آنها می توان به صرفه جویی در هزینه در قبوض انرژی، کاهش ردپای کربن و تعمیر و نگهداری کم اشاره کرد که انرژی خورشیدی را به یک سرمایه گذاری عالی تبدیل می کند.

تجهیزات صرفه جویی در انرژی 1 – یک سیستم حرارتی خورشیدی

یک سیستم حرارتی خورشیدی از انرژی خورشید برای گرم کردن آب برای استفاده در خانه ها استفاده می کند. ممکن است آن را آبگرمکن خورشیدی خانه خود بنامید. روش کار یک سیستم حرارتی خورشیدی ساده است: گرمای خورشید را از طریق صفحاتی به نام کلکتورهای خورشیدی که معمولاً روی سقف خانه یا ساختمان قرار می گیرند جذب می کند. سپس آب گرم شده از کلکتورها به سیلندر آب گرم می رود. به این ترتیب، یک سیستم حرارتی خورشیدی می تواند آب گرم شده رایگان را برای خانه شما فراهم کند و می تواند مجموع انتشار دی اکسید کربن خانه را تا بیش از 20 درصد کاهش دهد. اکنون بسیاری از کشورها استفاده فزاینده از فناوری گرمایش آب خورشیدی را تشویق می کنند.

تجهیزات صرفه جویی در انرژی 2 – سیستم ذخیره انرژی در خانه

یک سیستم ذخیره انرژی خانگی شبیه به یک نیروگاه ذخیره انرژی میکرو است. این سیستم به خانواده‌ها اجازه می‌دهد تا انرژی خورشیدی اضافی را در طول روز ذخیره کنند و با استفاده از برق در ساعات غیر اوج مصرف، مانند شب، به طور موثر هزینه‌های برق را کاهش دهند، زیرا شما خارج از شبکه کار می‌کنید. می توان آن را با نور خورشید شارژ کرد و انرژی خورشیدی را برای مصارف خانگی ذخیره کرد. ذخیره انرژی خورشیدی خود به این معنی است که می توانید خانه خود را با برق تمیز و سبز در هر زمان تامین کنید. شما به محافظت از محیط زیست در برابر گازهای گلخانه ای تولید شده توسط تولید برق با سوخت زغال سنگ کمک خواهید کرد و از افزایش هزینه های برق خرده فروشان در امان خواهید بود.

home energy storage system

قلب ذخیره انرژی خانه

نکته مهم این است که یک سیستم ذخیره سازی انرژی خانه از باتری ذخیره سازی جدایی ناپذیر است. باتری انرژی اضافی و استفاده نشده تولید شده توسط پنل های خورشیدی را جذب می کند و آن را برای استفاده در شب، روزهای ابری یا در هنگام خاموشی ذخیره می کند.

ممکن است فکر کنید هزینه اولیه یک سیستم ذخیره سازی باتری بالا است، اما در واقع، در دراز مدت نتیجه خواهد داد. اگر شرکت برقی شما نرخ‌های زمان استفاده را شارژ می‌کند، که در زمان‌های اوج مصرف برق برای شما هزینه بیشتری دارد، می‌توانید از انرژی ذخیره‌شده در باتری خود به جای دریافت آن از شبکه در زمانی که برق گران‌تر است، استفاده کنید. علاوه بر این، برخی از شرکت‌های خدمات شهری، اندازه‌گیری خالص را ارائه می‌کنند، به این معنی که شما انرژی مصرف‌نشده خود را به شرکت برق خود می‌فروشید تا اعتباری در قبض خود کسب کنید. در این راستا می توانید به دلیل صرفه جویی در هزینه برق تا 80 درصد هزینه های انرژی را کاهش دهید.

به عنوان قلب سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی، باتری‌های قابل شارژ معمولاً مبتنی بر لیتیوم یون یا سرب اسید هستند. در مقایسه با دومی، باتری لیتیوم یون یا باتری LiFePO4 با راندمان شارژ و دشارژ بهبود یافته، طول عمر بیشتر و توانایی چرخه عمیق در حین حفظ انرژی، به تدریج به انتخاب بهتری برای تامین کنندگان سیستم خورشیدی چین تبدیل می شود.

Lifepo 4 battery

آیا نکات دیگری برای صرفه جویی در مصرف انرژی برای کاهش مصرف انرژی می دانید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.