آیا انرژی هسته ای ارزان ترین انرژی است؟

انرژی هسته‌ای که با نام «انرژی بی‌نهایت کوچک» نیز شناخته می‌شود، شکلی از انرژی است که شامل استفاده از پاسخ‌های هسته‌ای برای القای الکتریسیته است. انرژی هسته ای را می توان از شکافت هسته ای، فروپاشی و همجوشی هسته ای در هنگام واکنش به دست آورد. در حال حاضر، غلبه برق حاصل از انرژی هسته ای با همجوشی هسته ای اورانیوم به اضافه پلوتونیوم در نیروگاه های هسته ای ایجاد می شود.

 

در ایالات متحده آمریکا در حدود سال 1951، یک فیزیکدان ایتالیایی به نام انریکو فرمی، راه را با تیمی از دانشمندان به تحقیق و سپس ایجاد اولین زنجیره واکنش هسته ای خودپایدار که به این نتیجه رسید که انرژی هسته ای می تواند برای تولید الکتریسیته پایدار برای بزرگترها استفاده شود. زیرا انرژی معمولاً محصولی به نام «ضایعات رادیواکتیو» ایجاد می کند که برای محیط زیست مضر است.

 

در طی چند سال گذشته، اشکال جدیدی از انرژی کشف شده و ثابت شده است که نسبت به انرژی هسته ای موثرتر و کمتر مضر هستند، به عنوان مثال انرژی خورشیدی و انرژی باد شناخته شده.

 

تا حد زیادی ادعا شده است که انرژی هسته ای بیش از هر کشور دیگری با حدود 789919 گیگاوات ساعت توسط ایالات متحده تامین و مصرف می شود. از سال 2020

مصرف و تامین انرژی هسته ای در سراسر جهان در هر کشور. (10 نفر برتر) 

Nuclear Power

انرژی خورشیدی:

انرژی خورشیدی شکلی از انرژی تجدیدپذیر است که نور و گرمای روشن شده از خورشید است که توسط انواع مختلفی از فن‌آوری‌ها جذب و پردازش می‌شود، برای مثال پنل خورشیدی برای تولید برق، معماری خورشیدی، گرمایش آب خورشیدی و آیین خورشیدی.

انرژی خورشیدی برای محیط زیست بسیار مهم است و به طور گسترده برای اهدافی مانند گرم کردن آب، کاهش آلودگی هوا، کاهش آلودگی آب، کاهش بیش از حد بسته به منابع تجدید ناپذیر و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود.

انرژی خورشیدی برای القای الکتریسیته بیشتر برای روغن کاری برخی از تاسیسات کوچک و متوسط در دامداری و سایر مناطق استفاده می شود. پس از وقوع بحران معروف برق در تگزاس، از آن در تگزاس بیش از هر ایالت دیگر در ایالات متحده آمریکا تولید می شود.

از حدود 0.3 گیگاوات (GW) در سال 2008، محدوده انرژی خورشیدی ایالات متحده به 97.233 گیگاوات (GW) در تاریخ فعلی افزایش یافته است که به این معنی است که انرژی خورشیدی بین فوریه 2008 و دسامبر 2021 در ایالات متحده بیشتر استفاده و عرضه شده است. (جزئیات از Allied Market Research and Energy.gov)

یک سیستم PV معمولی ROI 21% را در سال اول ثبت می کند، به این معنی که دوره های بازپرداخت ممکن است به هر فرد و سیستم خورشیدی بستگی داشته باشد. برخی از افراد بیشتر در CRAT و سیستم خورشیدی خود استفاده می کنند. بقیه انرژی بیشتری مصرف می‌کنند یا حتی در مناطقی که قیمت برق کمی بیشتر است، می‌مانند و ساکن می‌شوند.

انرژی و انرژی خورشیدی در سرتاسر جهان تا سال 2018 تقریباً 51.9 میلیارد دلار ارزش داشت و انتظار می‌رود در سال 2027 به 222.5 میلیارد دلار برسد و از این رو در CAGR 20.513 درصد بین سال‌های 2019 تا 2027 بالغ شود. انرژی خورشیدی در حال حاضر و در واقع بیشتر قابل استفاده است. در ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای بعدی نیز قابل دستیابی است و بیش از هر زمان دیگری تاثیرگذار بوده است.

انرژی خورشیدی برای مصارف خانگی و صنعتی گسترش یافته است. این شکل از انرژی به طور متوسط توسط 0.155 میلیارد نفر در سال 2020 استفاده شده است که شامل شرکت ها، صنایع، سازمان ها به علاوه افراد زیادی در سراسر جهان است.

گسترش و توسعه عظیم، هیئت مدیره را برای دهه + خورشیدی تنظیم کرد. در دو دهه گذشته، انرژی خورشیدی به طور متوسط نرخ رشد 42.1 درصد را به دست آورده است. همچنین به دنبال بحران برق در تگزاس که دقیقاً در ابتدای جولای همان سال (2021) رخ داد، به عنوان سریع ترین منبع انرژی در ایالات متحده در سال 2021 در حال رشد طبقه بندی شده است.

 

انرژی باد:

انرژی باد به عنوان شکلی از انرژی شناخته می شود که شامل عملی است که توسط آن باد برای تولید برق استفاده می شود. این تولید در واقع شامل استفاده از فناوری های پیشرفته مانند توربین های بادی معروف است.

  «انرژی باد» به عنوان «نیروی باد» نیز شناخته می‌شود. اینها اصطلاحات یکسانی هستند و معنی یکسانی دارند.

توجه: انرژی باد در واقع نوعی انرژی خورشیدی است (منبع: از Openei.org)

Wind turbines

توربین های بادی: (منبع: Energy.gov)

شکل جدیدی از نیرو انرژی مکانیکی نامیده می شود. این انرژی مکانیکی می تواند برای وظایف معینی مانند آسیاب ذرت و غلات استفاده شود. پمپاژ آب یا حتی استفاده از ژنراتور در واقع آن انرژی مکانیکی را به برق تبدیل می کند. این شکل از انرژی در مزارع، مناطق باز، تپه‌ها و بسیاری مناطق بادخیز دیگر به تصویر کشیده شده یا قابل مشاهده است.

 

متناوبا، از سوی دیگر؛

 

توربین‌های بادی از پره‌ها برای ارزیابی انرژی جنبشی باد استفاده می‌کنند. جریان باد روی تیغه ها می گذرد و از این رو باعث بالا آمدن می شود (این عمل مشابه نتیجه روی بال های پرنده است) که تیغه ها را مجبور به حرکت می کند. این تیغه ها در واقع به صورت صنعتی به یک محور محرک متصل می شوند که در نهایت به یک ژنراتور الکتریکی که سپس برق تولید می کند، نیرو می دهد.

ایجاد انرژی بادی با استفاده از این توربین‌های بادی، کالاهای نسبتاً خطرناکی در زمین‌های سنگ‌زنی دارد.

بیشتر اوقات، این توربین‌ها و کنسول‌های بادی تنها مسئول حدود 9 درصد مرگ و میر پرندگان و خفاش‌ها هستند. این مرگ و میرها به تدریج از تعداد کل گونه ها کاسته می شود و از این رو انقراض. این فرآیند و اثر به دیگر شرطی سازی های وابسته به فانی می افزاید.

انرژی و انرژی باد در سرتاسر جهان تا سال 2019 تقریباً 62.179 میلیارد دلار ارزش داشت و انتظار می رود در سال 2028 به 128.415 میلیارد دلار برسد و از این رو در CAGR 10 درصد بین سال های 2020 و 2028 بالغ شود. درست مانند انرژی خورشیدی، انرژی باد نیز همچنین در واقع مقرون به صرفه، قابل دستیابی، پایدار، و گسترده مانند هیچ چیز قبلی در ایالات متحده آمریکا و کل جهان به طور کلی و شاید حتی بیشتر!

طبق گزارش‌ها، انرژی بادی یا نیروی بادی حدود 15 درصد در سال در ایالات متحده رشد می‌کند به جز در سال 2021 که در واقع سالی بود که بحران برق در تگزاس رخ داد و منجر به ضرر کلی حدود یا تقریباً 195.1 میلیارد دلار (2021 دلار) شد. ارزش دارایی از این رو سرعت تولید را کاهش می دهد.

طبق Energy.gov، گزارش‌های دید باد نشان می‌دهد که باد تا سال 2050 به منبع خنک انرژی و انرژی تجدیدپذیر در تمام 50 ایالت آمریکا تبدیل خواهد شد. این را می‌توان با طول عمر 20 ساله توربین‌های بادی و روزانه در حال توسعه و پیشرفت فن آوری در هر زمان.

 

انرژی هسته ای در مقابل انرژی خورشیدی و بادی

به گفته Naveco.ca، انرژی هسته ای در مقایسه با انرژی باد و خورشید مضرتر است و بدترین اثر زیست محیطی را دارد. حجم جدید انرژی بادی و خورشیدی بیش از 5 نیروگاه هسته ای بود که هر دو در همان سال تاسیس شدند که نشان دهنده تقاضای بیشتر برای انرژی خورشیدی و بادی نسبت به انرژی هسته ای است.
این بدان معناست که انرژی باد 66 درصد بیشتر از نیروگاه های هسته ای به ازای هر واحد انرژی تولید شده یا عرضه شده شغل ایجاد کرده است. بیشتر مردم

 مشاغل غیر خطرناک را ترجیح می دهند، بنابراین باد و خورشید را به انرژی هسته ای ترجیح می دهند.

اما انرژی هسته‌ای در مقیاس بزرگ‌تری تولید می‌شود که آن را قادر می‌سازد ادعا کند که بالاترین ضریب ظرفیت را دارد که به‌طور متوسط حدود 3.2 برابر بیشتر از انرژی خورشیدی و بادی قابلیت اطمینان دارد. این نشان می‌دهد که شرکت‌ها یا صنایع بزرگ انرژی هسته‌ای بیشتری را نسبت به انرژی بادی یا خورشیدی ترجیح می‌دهند و از این رو ارزش بازار انرژی باد و خورشید را کاهش می‌دهند.

 
 نتیجه،
 
پس از بررسی دقیق همه تفاوت‌ها و وضعیت‌های هر سه شکل لحظه‌ای انرژی (هسته‌ای، خورشیدی و بادی)، انواع دلایل مالی، داخلی و اقتصادی را تحویل داده و اضافه کرده‌ایم. به عنوان مثال بحران برق در تگزاس، رفتار مضر، بازگشت سرمایه، و بسیاری دیگر.
 
در سوت پایان بازی اعلام شد که؛ وقتی با هزینه انرژی نیروگاه های جدید، به روز شده یا بازسازی شده نزدیک می شود، انرژی معروف باد و خورشید در مقایسه با زغال سنگ، گاز طبیعی و حتی انرژی هسته ای ارزان ترین اشکال انرژی هستند.
 
این پرونده با بیانیه ای بسته می شود که می گوید؛ انرژی هسته‌ای ارزان‌ترین شکل انرژی امروزی نیست، بلکه یکی از دست نیافتنی‌ترین شکل‌های انرژی است، زیرا دلایل دقیقی که در بالا بررسی، ارزیابی و توضیح داده شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.