سلول های منشوری Lifepo4

سلول های منشوری Lifepo4

 مزایا و معایب باتری سلولی منشوری Lifepo4

 اکثر سلول‌های منشوری Lifepo4 که با آلیاژ آلومینیوم و فولاد ضد زنگ بسته‌بندی شده‌اند، داخل باتری پیچیده یا چند لایه هستند.  به این ترتیب، اثر محافظتی روی سلول‌ها بهتر از باتری‌های لیتیومی بسته نرم و ایمن‌تر از باتری‌های استوانه‌ای lifepo4 است. سلول‌های پریسماتیک Lifepo4 را می‌توان با توجه به اندازه محصول سفارشی کرد، بنابراین مدل‌های مختلفی از Lifepo4 وجود دارد.  باتری سلولی منشوری در بازار، که یکپارچه سازی فرآیند را دشوار می کند، و در نتیجه سطح اتوماسیون پایین و تفاوت مونومر بسیار زیاد است.  و چرخه عمر بسته باتری lifepo4 ممکن است کمتر از یک سلول لیتیومی منشوری باشد.

 تفاوت های مشخصه بین باتری های منشوری و استوانه ای:

۱ شکل باتری: باتری های لیتیومی منشوری می توانند هر اندازه ای داشته باشند، در حالی که باتری های بسته نرم را می توان نازک تر ساخت.

۲ سکوی تخلیه: مواد آند، مواد کاتد و الکترولیت یکسان هستند، بنابراین از نظر تئوری پلت فرم تخلیه نیز یکسان است.  با این حال، مقاومت داخلی باتری منشوری کمی قوی تر است، بنابراین پلت فرم تخلیه آن کمی بالاتر است.

۳ کیفیت محصول: فناوری باتری های لیتیومی استوانه ای به حدی بالغ است که احتمال عیوب متداول شکاف ثانویه برای قطعات قطب کم است.  فرآیند سیم پیچ بالغ تر و خودکارتر از فرآیند لمینیت است، در حالی که دومی هنوز نیمه دستی است، بنابراین تأثیر نامطلوبی بر کیفیت باتری دارد.

۴ جوشکاری زبانه ای: زبانه های باتری لیتیومی استوانه ای راحت تر از باتری لیتیومی منشوری جوش می شوند و باتری منشوری مستعد جوش کاذب است که بر کیفیت باتری تأثیر می گذارد.

  ۵ بسته بندی در گروه: استفاده از باتری استوانه ای نسبتا راحت تر است، بنابراین راه حلPACK ساده است و اثر اتلاف گرما خوب است.  در حالی که مشکل اتلاف گرما باید در هنگام بسته شدن باتری منشوری حل شود.