ذخیره انرژی خارج از شبکه

ذخیره سازی باتری خورشیدی خاموش شبکه

ذخیره انرژی خارج از شبکه، سیستم تولید برق خورشیدی فتوولتائیک خارج از شبکه، مداری را در داخل سیستم مدار بسته خود تشکیل می دهد که مستقیماً انرژی تابش خورشیدی دریافتی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند تا بار را از طریق بانک سلول خورشیدی تامین کند و انرژی اضافی را در بانک سلول خورشیدی ذخیره می کند. شکل انرژی شیمیایی در باتری پس از کنترل کننده شارژ. سیستم تولید برق متصل به شبکه، انرژی تابش خورشیدی دریافتی را از طریق باتری خورشیدی به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند و پس از تبدیل DC با فرکانس بالا، آن را به جریان مستقیم با ولتاژ بالا تبدیل می‌کند. پس از اینورتر، جریان AC سینوسی با همان فرکانس و فاز ولتاژ شبکه به شبکه برق خروجی می دهد.

مقیاس و شکل کاربرد سیستم های تولید برق فتوولتائیک خورشیدی متفاوت است، و مقیاس سیستم طیف وسیعی را شامل می شود، از لامپ باغ خورشیدی 0.3 ~ 2W تا نیروگاه فتوولتائیک خورشیدی MW. فرم درخواست آن نیز متنوع است، در خانه، حمل و نقل، ارتباطات، فضا، و بسیاری از زمینه های دیگر می تواند به طور گسترده استفاده شود. اگرچه اندازه سیستم های تولید برق فتوولتائیک متفاوت است، ساختار ترکیب و اصل کار آنها اساساً یکسان است. سیستم فتوولتائیک فتوولتائیک خورشیدی خارج از شبکه از آرایه های سلول خورشیدی تشکیل شده است. یک باتری ذخیره سازی؛ یک کنترلر؛ مبدل DC/AC؛ ترکیب بار الکتریکی

سیستم تولید برق فتوولتائیک خارج از شبکه به عنوان یک سیستم تولید برق مستقل فتوولتائیک نیز شناخته می شود. این می تواند به طور مستقل بدون اتکا به شبکه برق کار کند، انرژی نور را به انرژی الکتریکی تبدیل کند و به طور موثر مشکلات ناشی از کمبود برق و قطع برق را حل کند. از آنجایی که سیستم تولید برق فتوولتائیک خارج از شبکه توسط منطقه محدود نمی شود، به طور گسترده استفاده می شود، تا زمانی که بتوان نور خورشید را نصب کرد و از آن استفاده کرد تا به “نور برق است”. سیستم تولید برق فتوولتائیک خارج از شبکه برای مناطق دورافتاده بدون شبکه برق بسیار مناسب است و همچنین می تواند به عنوان تجهیزات تولید برق اضطراری در مناطقی با قطعی برق مکرر استفاده شود.

ترکیب سیستم های ذخیره انرژی خارج از شبکه

باتری لیتیوم فسفات آهن: سیستم خارج از شبکه عمدتاً از باتری لیتیوم فسفات آهن استفاده می کند. ظرفیت باتری با توجه به بارهای مختلف و سناریوهای کاربردی مختلف تعیین می شود.

پانل فتوولتائیک: هسته تولید برق فتوولتائیک است، نقش آن تبدیل مستقیم انرژی تابش خورشیدی به بار منبع انرژی جریان مستقیم یا ذخیره آن در باتری است.

کنترل کننده فتوولتائیک: از آنجایی که خروجی پانل فتوولتائیک سیلیکونی تک کریستال یا پلی کریستال سیلیکون برای نوع منبع فعلی، نمی تواند مستقیماً به بار و باتری خروجی داده شود، باید از طریق کنترل کننده فتوولتائیک به یک ولتاژ یا جریان پایدار قابل قبول برای باتری تبدیل شود. ، برای دستیابی به شارژ موثر باتری یا تامین بار خارجی. کنترل کننده فتوولتائیک همچنین می تواند عملکرد محافظت در برابر تخلیه بیش از حد و تخلیه بیش از حد بانک باتری را درک کند.


اینورتر: در صورت نیاز به خروجی DC، ولتاژ باتری را می توان از طریق این قسمت به ولتاژهای DC مختلف تبدیل کرد تا با دستگاه های بار مختلف سازگار شود. اگر خروجی AC باشد، می توان آن را از طریق DC به AC 220 ولت (تک فاز) یا 380 ولت (سه فاز) تبدیل کرد. برای مصارف خانوادگی، اینورترهای AC عموماً برای این قطعه خریداری می شوند.


سیستم مانیتورینگ: وظیفه اصلی این قطعه نظارت بر پارامترهای کاری و وضعیت کار هر قطعه و ارائه رابط عملیات انسان و ماشین است.

مزایای سیستم تولید برق فتوولتائیک خارج از شبکه

سیستم تولید برق خارج از شبکه، انرژی خورشیدی را تحت شرایط نور به انرژی الکتریکی تبدیل می کند و از انرژی خورشیدی برای کنترل اینورتر برای تغذیه بار و شارژ همزمان باتری استفاده می کند. در غیاب نور، باتری برق را از طریق اینورتر به بار AC می رساند. برای مناطق بدون شبکه برق یا قطعی برق مکرر بسیار کاربردی است.

ظرفیت باتری سیستم تولید برق فتوولتائیک خارج از شبکه

ظرفیت باتری لیتیوم آهن فسفات با توجه به مصرف برق کاربر تعیین می شود. در غیاب فتوولتائیک، باتری انرژی الکتریکی را برای بارگذاری سیستم فراهم می کند. برای بارهای مهم، بودجه کافی داشته باشید و روزهای بارانی مداوم را در نظر بگیرید. برای بارهای عمومی مانند چراغ های خیابانی خورشیدی، آنها را در مدت 2 تا 3 روز بر اساس تجربه یا نیاز انتخاب کنید. برای بارهای مهم مانند ارتباطات، ناوبری و درمان بیمارستانی، آنها را در عرض 3 تا 7 روز انتخاب کنید تا از عملکرد عادی سیستم در چند روز اطمینان حاصل کنید.

سناریوهای کاربردی ذخیره انرژی خارج از شبکه

سیستم‌های تولید برق فتوولتائیک خارج از شبکه را می‌توان در طیف وسیعی از زمینه‌ها به کار برد و می‌تواند به طور موثر مشکلات ناشی از کمبود برق، قطع برق و هزینه‌های بالای برق را در سناریوها حل کند.

منبع تغذیه خانگی: مخصوصا برای خانواده های مستقل مانند ویلاهای شهری و خانواده های روستایی مناسب است. برای مناطق مسکونی شهری، زندگی در طبقه بالای خانه یا بالکن خصوصی خانواده بزرگتر نیز مناسب تر است.


منبع تغذیه مدرسه: مخصوصاً برای مدارس ابتدایی و راهنمایی و مهدکودک ها مناسب است، در این مکان ها عموماً در طول روز برق بیشتر است و مصرف برق زیاد نیست.


منبع تغذیه بیمارستان: می توان آن را با سیستم منبع تغذیه اضطراری بیمارستان ادغام کرد که می تواند به طور موثر قابلیت اطمینان و اقتصاد منبع تغذیه اضطراری بیمارستان را بهبود بخشد.


منبع تغذیه عمومی جامعه شهری: می تواند در بخش عمومی جامعه شهری، دسترسی به اتاق برق عمومی جامعه، به عنوان استفاده از برق عمومی جامعه نصب شود.


منبع تغذیه ساختمان های اداری ادارات، شرکت ها و موسسات دولتی: به صورت مرکزی در طبقه بالای ساختمان های اداری نصب می شود و به عنوان برق عمومی به کابینت توزیع برق فشار ضعیف ساختمان ها متصل می شود.


مناطق دورافتاده کوهستانی، بدون مناطق برق، جزایر، ایستگاه های پایه ارتباطی، لامپ های خیابانی و سایر کاربردها. و همچنین قایق بادبانی RV، چراغ خیابان، سیستم نظارت بر تولید برق، ادغام ساختمان فتوولتائیک، سیستم آبیاری پمپ آب فتوولتائیک، تولید برق مکمل باد-باد و غیره.