سیستم ذخیره انرژی فتوولتائیک مسکونی چیست؟

سیستم ذخیره انرژی فتوولتائیک مسکونی چیست؟

1. سیستم ذخیره انرژی فتوولتائیک مسکونی، چقدر در مورد آن می دانید؟

انرژی خورشیدی در طول سال ها به سرعت در حال افزایش محبوبیت بوده است. هم خانه ها و هم مشاغل می توانند مزایای انرژی خورشیدی را ببینند. این مقاله می تواند به شما کمک کند تا خودتان با مزایا و فرآیند انرژی خورشیدی آشنا شوید.

شما می توانید با استفاده از پنل های خورشیدی برای گرم کردن آب، سهم خود را برای حفظ محیط زیست کاهش دهید. شما می توانید از بین انواع مختلف آبگرمکن خورشیدی انتخاب کنید. شما می توانید آنها را در یک مکان روشن روی سقف خود نصب کنید.

پنل های خورشیدی فتوولتائیک در دو نوع اصلی وجود دارند. پنل های پلی کریستالی معمولا کارایی و هزینه کمتری نسبت به پنل های خورشیدی مونو کریستال دارند. مطمئن شوید که واقعاً تمام سیستم ذخیره انرژی فتوولتائیک مسکونی خود را کشف کرده اید.

diagram of solar energy system

اگر علاقه مند به سرمایه گذاری بلندمدت هستید، می توانید با انرژی خورشیدی پول زیادی را پس انداز کنید. پنل‌های خورشیدی نشان‌دهنده یک سرمایه‌گذاری مالی مهم است و ممکن است سال‌ها طول بکشد. قبل از سرمایه‌گذاری در انرژی خورشیدی، تنها در صورتی که در حال آرام شدن هستید، باید مطمئن شوید که وضعیت مالی شما پایدار است.

سیستم های ذخیره انرژی فتوولتائیک مسکونی را می توان برای ذخیره انرژی باد یا فوتوالکتریک استفاده کرد. این محصول ایده آل ذخیره انرژی سبز برای شبکه هوشمند و سایر صنایع است. با در نظر گرفتن رایج ترین ذخیره انرژی خورشیدی به عنوان مثال، برق تولید شده توسط برق فتوولتائیک به بار خانگی عرضه می شود، در حالی که برق اضافی در باتری ذخیره انرژی ذخیره می شود. هنگامی که نور وجود ندارد، انرژی موجود در باتری ذخیره انرژی برای بار مصرف می شود. سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی فتوولتائیک مسکونی می‌توانند برای خانواده‌های معمولی، مناطق تجاری کوچک، مناطقی که با کمبود انرژی مواجه هستند، مناطقی با بلایای طبیعی مکرر، مناطقی با برق ناپایدار یا جزایر منزوی خارج از شبکه، ساختمان‌های مسکونی، تأسیسات عمومی، کارخانه‌های کوچک و به زودی. یک سیستم ذخیره انرژی خانگی دارای ویژگی های ایمنی، راندمان بالا و عملکرد ساده است. یک سیستم ذخیره انرژی فتوولتائیک مسکونی برای مونتاژ ساده و کارکرد راحت است. در حال حاضر سیستم ذخیره انرژی خانه به دو نوع تقسیم می شود:

2. یکی سیستم ذخیره انرژی فتوولتائیک مسکونی متصل به شبکه است.

سیستم ذخیره سازی فتوولتائیک خانگی متصل به شبکه از پنج بخش شامل آرایه سلول خورشیدی، اینورتر متصل به شبکه، سیستم مدیریت BMS، بسته باتری و بار AC تشکیل شده است. این سیستم از منبع تغذیه هیبریدی فتوولتائیک و یک سیستم ذخیره انرژی استفاده می کند. هنگامی که منبع تغذیه عادی است، سیستم متصل به شبکه فتوولتائیک و منبع تغذیه برای تامین بار استفاده می شود. هنگامی که برق شهری قطع می شود، سیستم ذخیره انرژی و سیستم متصل به شبکه فتوولتائیک به طور مشترک برق را تامین می کنند. سیستم ذخیره انرژی خانگی متصل به شبکه را می توان به سه حالت کار تقسیم کرد: حالت 1: فتوولتائیک ذخیره انرژی را فراهم می کند و برق اضافی به شبکه متصل می شود. حالت 2: فتوولتائیک ذخیره انرژی را فراهم می کند و برخی از کاربران از برق استفاده می کنند. حالت 3: فتوولتائیک فقط ذخیره انرژی جزئی را فراهم می کند.

3. دیگری سیستم ذخیره انرژی مسکونی خارج از شبکه است.

سیستم ذخیره انرژی خانه خارج از شبکه مستقل است و هیچ ارتباط الکتریکی با شبکه ندارد. بنابراین، کل سیستم نیازی به یک اینورتر متصل به شبکه ندارد و اینورتر فتوولتائیک می تواند الزامات را برآورده کند. سیستم ذخیره انرژی خانگی خارج از شبکه را می توان به سه حالت کار تقسیم کرد: حالت 1: ذخیره انرژی فتوولتائیک و برق کاربر (روز آفتابی). حالت 2: باتری های فتوولتائیک و ذخیره انرژی برق را در اختیار کاربران قرار می دهند (روز ابری). حالت 3: باتری ذخیره انرژی برق را برای کاربران (در عصر و روزهای بارانی) فراهم می کند.solar panels

4. نکات و اطلاعات در مورد مزایای بالقوه انرژی خورشیدیAt 

در حال حاضر، دستگاه‌های ذخیره‌سازی انرژی که عمدتاً مورد استفاده قرار می‌گیرند، سیستم‌های مدیریت باتری BMS، اینورترهای متصل به شبکه فتوولتائیک و اینورترهای ذخیره‌سازی انرژی هستند. چگونه باتری را برای سیستم ذخیره انرژی خانه انتخاب کنیم؟

بیشتر سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی خانگی از باتری‌های ایمن و با کارایی بالا لیتیوم فسفات آهن استفاده می‌کنند. در مقایسه با باتری های اسید سرب، دارای ویژگی های عمر طولانی، اندازه کوچک، سبک وزن، حفاظت از محیط زیست و بدون آلودگی هستند. علاوه بر این، ایده های طراحی باتری در سناریوهای مختلف برنامه متفاوت است. به طور معمول، 3 سناریوی کاربردی رایج وجود دارد، خود تولید و استفاده از خود (هزینه برق بالا یا بدون یارانه)، قیمت برق دره اوج، و منبع تغذیه آماده به کار (شبکه برق ناپایدار یا بار مهم).

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.