آنچه باید در مورد باتری های لیتیوم آهن فسفات (LiFePO4) بدانید

Lithium Iron Phosphate(LiFePO4) Batteries

آنچه باید در مورد باتری های لیتیوم آهن فسفات بدانید

همه ترکیبات شیمیایی لیتیوم یکسان ایجاد نمی شوند.  در واقع، بیشتر ما – به غیر از علاقه مندان به الکترونیک – فقط با طیف محدودی از محلول های لیتیوم آشنا هستیم.  رایج ترین نسخه ها از فرمولاسیون اکسید کبالت، اکسید منگنز و اکسید نیکل ساخته شده اند.

 اول، بیایید یک قدم به عقب در زمان برداریم.  باتری های لیتیوم یونی نوآوری بسیار جدیدتری هستند و تنها در 28 سال گذشته وجود داشته اند.  در طول این مدت، فناوری‌های لیتیومی محبوبیت خود را افزایش داده‌اند، زیرا ثابت کرده‌اند که در تامین انرژی الکترونیکی کوچک‌تر مانند لپ‌تاپ و تلفن‌های همراه ارزشمند هستند.  اما همانطور که ممکن است از چندین خبر در سال‌های اخیر به خاطر بیاورید، باتری‌های لیتیوم یونی نیز در آتش گرفتن شهرت پیدا کردند.  تا سال‌های اخیر، این یکی از دلایل اصلی عدم استفاده از لیتیوم برای ایجاد بانک‌های باتری بزرگ بود.

 اما پس از آن، فسفات آهن لیتیوم (LiFePO4)، یک نوع تقسیم‌بندی شده از باتری‌های لیتیوم یونی به وجود آمد.  این نوع جدیدتر محلول لیتیومی «شارژ» دنیای باتری را می گیرد، به این دلیل که اکنون به عنوان ایمن ترین، پایدارترین و مطمئن ترین نوع باتری لیتیومی موجود در بازار امروز شناخته می شود.

 چه چیزی باتری های LiFePO4 را بهتر از سایر باتری های لیتیومی می کند؟  ببینید چرا آنها در کلاس خود هستند و سرمایه گذاری ارزشمندی دارند:

• شیمی ایمن و پایدار

ایمنی باتری لیتیومی مهم است.  باتری‌های لپ‌تاپ لیتیوم یونی «در حال انفجار» این موضوع را روشن کرده است.

 

 باتری‌های LiFePO4 بیشتر به دلیل مشخصات ایمنی قوی‌شان، که نتیجه شیمی بسیار پایدار است، شناخته می‌شوند.  باتری‌های مبتنی بر فسفات پایداری حرارتی و شیمیایی برتری را ارائه می‌دهند که ایمنی را نسبت به باتری‌های لیتیوم یون ساخته شده با سایر مواد کاتدی افزایش می‌دهد.  سلول های لیتیوم فسفات غیر قابل احتراق هستند، که در صورت سوء استفاده در هنگام شارژ یا تخلیه، یک ویژگی مهم است.  آنها همچنین می توانند شرایط سخت را تحمل کنند، خواه سرمای یخبندان، گرمای سوزان یا زمین های ناهموار.

 

 اگر باتری LiFePO4 را در معرض دماهای شدید یا حوادث خطرناک (مانند اتصال کوتاه یا تصادف) قرار دهید، آتش سوزی یا منفجر نمی شود.  برای کسانی که هر روز از باتری‌های چرخه عمیق LiFePO4 در RV، قایق باس، اسکوتر یا درب بالابر استفاده می‌کنند، این واقعیت آرامش‌بخش است.

• ایمنی محیط زیست

باتری‌های LiFePO4 در حال حاضر یک موهبت برای سیاره ما هستند زیرا قابل شارژ هستند.  اما سازگاری با محیط زیست آنها به همین جا ختم نمی شود.  بر خلاف اسید سرب که مواد شیمیایی داخلی آن ساختار را در تیم تخریب می کند و در نهایت باعث نشتی می شود، غیر سمی هستند و نشت نمی کنند.

 

 می توانید آنها را نیز بازیافت کنید.  اما نیازی نیست اغلب این کار را انجام دهید، زیرا آنها 2500 چرخه دوام می آورند.  یعنی می توانید آنها را (حداقل) 2500 بار شارژ کنید.  در مقایسه، باتری های اسید سرب تنها 300-400 چرخه دوام می آورند.

• راندمان و عملکرد عالی

شما یک باتری ایمن و غیر سمی می خواهید.  اما شما همچنین یک باتری می خواهید که عملکرد خوبی داشته باشد.  این آمار ثابت می کند که LiFePO4 همه اینها و موارد دیگر را ارائه می دهد:

راندمان شارژ: باتری LiFePO4 ظرف 2 ساعت یا کمتر به شارژ کامل می رسد.

 میزان خود تخلیه در صورت عدم استفاده: فقط 2% در ماه.  (در مقایسه با 30٪ برای باتری های اسید سرب).

 زمان اجرا بیشتر از باتری‌های سرب اسید/دیگر باتری‌های لیتیومی است.

 توان ثابت: همان مقدار آمپر حتی زمانی که عمر باتری کمتر از 50٪ باشد.

 بدون نیاز به نگهداری

 پشتیبانی متصل به حالت سری و موازی برای گسترش

 BMS داخلی عملکرد آن را نظارت می کند و از عملکرد باتری خارج از محدودیت های طراحی جلوگیری می کند

……

بنابراین، اگر به دنبال باتری برای مقاومت در برابر آزمایش زمان و شارژ سریع هستید،

LiFePO4 پاسخگوست

• اندازه کوچک و سبک وزن

عوامل زیادی برای بهتر شدن باتری های LiFePO4 نقش دارند.  صحبت از توزین شد – آنها کاملاً سبک وزن هستند.  LiFePO4 با یک سوم وزن بیشتر باتری های سرب اسید و تقریباً نیمی از وزن اکسید منگنز محبوب، راه موثری برای استفاده از فضا و وزن است.  به عبارت دیگر، باتری های LiFePO4 تقریبا 50 درصد سبک تر از باتری های لیتیوم اکسید منگنز هستند.  وزن آنها تا 70 درصد سبک تر از باتری های سرب اسید است.

 

 هنگامی که از باتری LiFePO4 خود در یک وسیله نقلیه استفاده می کنید، این به معنای مصرف کمتر گاز و مانور بیشتر است.  آنها همچنین جمع و جور هستند و فضایی را در اسکوتر، قایق، RV یا برنامه های صنعتی شما آزاد می کنند.

 

 به هر حال، باتری‌های LiFePO4 فهرست طولانی‌ای از مزایا دارند که آنها را به بهترین انتخاب برای RV و بسیاری دیگر از برنامه‌های بانک باتری تبدیل می‌کند.  سهولت استفاده.  ایمنی.  دوستی با محیط زیست.  قدرت بیشتر!

 

 اگر به باتری های LiFePO4 علاقه مند هستید و می خواهید جزئیات بیشتری را بدانید، لطفاً اینجا پیام بگذارید و ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.